Röviddel azután, hogy Usyk, a világ legjobb nehézsúlyú bokszolója kis híján kikapott Rico Verhoeventől, pénteken bejelentette, hogy lemond mindhárom világbajnoki címéről (IBF, WBA és WBC), ugyanakkor hangsúlyozta, hogy egyelőre nem vonul vissza.
„Ma péntek van, gyönyörű az idő, és úgy érzem, ez egy jó nap arra, hogy bejelentsem: lemondok az összes övről, amit jelenleg birtoklok. Szeretném, ha a következő kihívók megküzdhetnének értük. Barátaim, az öveket hátrahagyom, de a sportot még nem, mert vár rám az utolsó tánc. Köszönök mindent, nagy tisztelettel vagyok minden szervezet iránt, és még nincs vége" – mondta az Instagramra feltöltött videójában.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Mi várhat még Usykra?
Usyk (25-0, 16 KO) illusztris karrierjének utolsó ellenfele egyelőre még nem ismert, de több bokszoló is szóba jöhet. Felmerülhet egy visszavágó Rico ellen. Szó lehet egy mérkőzés Derek Chisorával vagy Deontay Wilderrel is, de az sem kizárt, hogy mással fog harcolni.
Usyk döntése közvetlenül az előtt született meg, hogy lejárt volna a WBC által megszabott június 30-i határidő, ameddig meg kellett volna állapodniuk az ideiglenes bajnok Agit Kabayel elleni címegyesítő mérkőzésről, szóval szinte kizárt, hogy Agit lesz "Cat" utolsó ellenfele a ringben.
A WBC elnöke, Mauricio Sulaiman kiírta a Twitterre, hogy mennyire csalódott Usyk döntése miatt.
„Nagy csalódás számomra, hogy egy közösségi médiás videóból kell megtudnom, hogy nehézsúlyú világbajnokunk lemond a WBC-övéről. Ilyen világban élünk ma már, elsőre még azt is hittem, mesterséges intelligencia készítette a videót. Minden jót kívánok Usyknak a ringben és azon kívül is."
Usyk sportigazgatója, Sergey Lapin az ESPN-nek elmondta, hogy a bokszoló megtartja a Ring Magazine övét, a többi címeiről pedig azért mondott le, hogy Anthony Joshua lehetőséget kapjon azok újbóli megszerzésére és egyesítésére.
Szólj hozzá