Totális matt: Egy kivétellel, összes főkártyás hazai harcos kikapott ma hajnalban Ausztráliában.
MMA

Totális matt: Egy kivétellel, összes főkártyás hazai harcos kikapott ma hajnalban Ausztráliában.


Mokhtarian álló TKO, Matthews anakonda fojtás, Mark Hunt céltalan elvesztettség áldozata lett, Shogun MEGINT feltámadt, dos Santos pedig Tuivasát ütötte ki.

Jim Crute és Paul Craig meccsével kezdődött a gála fő része, de az előző cikk végén találhatjátok mi történt ott.

Így a pehelysúlyú, de mégis oszlop lábakkal rendelkező Sodiq Yusuff meccsével kezdünk, melyet Suman Mokhtarian ellen vívott, kerek fél meneten át.

Ritka ilyet látni, még én is kicsit korainak éreztem, de a bíró felesleges károsodástól mentette meg Mokhtariant, aki jócskán meg volt ütve, és a ketrec mellett állva is szedte be a töménytelen ütéseket. Greg Kleynjans bíró meg úgy volt, ne az ő keze legyen már benne az első merevre ütésben a gálán, álló TKO. Korai volt-e? Talán. De hosszú távon majd lehet az évek igazolják e döntést.



Szegény Yusuff a meccs után elmondta, egy héttel ezelőtt halt meg a fivére, ebben a tudatban érkezett meg harcolni. Nem semmi teljesítmény.




Tony Martin alig két hónapja vonultatta vissza Ryan LaFlare-t, de azóta átesett egy nagy változáson. Rocco Martinnak kell hívni, melyet a kommentátorok Dan Hardy és John Gooden katonásan be is tartottak.

Adok kapok az első menetben:



Fantasztikus meccs volt, melyen talán a nagy hátszéllel érkező Jake Matthews volt a jobb... Egész addig, míg a harmadik menet első percét követően bele nem nézett egy anakonda fojtásba és el nem aludt.



Rideeeeg.


A UFC-ből visszavonuló Mark Hunt jött, kapott egy haka-belépőt:



És maradjunk is ennyiben. Egy rossz meccsen, teljesen céltalanul és befejezésre esélytelenül búcsúzott a legenda. Köszönjük az emlékeket, bár ne borzalmasan keserű szájízzel kellett volna búcsúzni, az Oleynik és a mostani, Justin Willis meccs miatt.


Azt ígérte, hogy még látni fogjuk... Most már azt kívánom, bár ne így lenne.


Mauricio Shogun Rua a gála egyik legesélytelenebbjeként lett összeboronálva Tyson Pedroval az előmeccsben.

Pedro az első menetben majdnem meg is oldotta a veterán legendát, de az valamiféle rókatánc-ráolvasás folytán talpon tudott maradni:



Olyannyira, hogy miután összekapta magát, még egy takedownt is csinált az őrült menet végére.

A másodikban Shogun ütéshatáron belül mozgott, majd a földön tartotta a harcot, mikor fel akart állni, megint ott találta magát.

A harmadikban valami sérülés történt Pedroval, egy ártalmatlan helyzetben megbicsaklott alatta a láb, a veterán róka egy kisebb rúgással megnézte, hogy melyik láb, amitől Tyson a földre is zuhant és Game Over.



Upset hegy, szerencsétlen sérülés, de valószínű Shogun egy nyert meccset nyert meg hamarabb.


Jött a főmeccs, Tai Tuivasának kellett volna bosszút állnia mentorán, ugyanis Junior dos Santos nagyon lerúgta Mark Huntot, még évekkel ezelőtt.

A tavaly és idén USADA botrány miatt sokat kihagyó Cigano ártatlansága miatt kapott egy főmeccset még nyáron, Blagoy Ivanov elleni (nyertes) 25 perces meccse olyan ”semmilyen vót” ahogy errefelé mondják.

Tuivasa is csilivili belépőt kapott:



dos Santos pedig megmutatta, hogy még mindig a legjobbak között van. Gyakorlatilag székben ülve várta az idegből harcoló Tuivasát, ugyan beszedett egy nagy rúgást és pár ütést az elsőben, nem csinált kárt a brazilban. A másodikban Tai ugyanúgy ment mint egy tank, eszetlenül ki akarta ütni JDS-t, aki a tökéletes pillanatban megtalálta a rést, földre téve ezzel ellenlábasát:



Ezt követte némi GNP, amit Herb Dean hagyott egy darabig, de Cigano mountba kerülése után csak idő kérdése volt a közbelépése:



Mindenki nagyon bizonyítani akart hazai pályán, de mindenki fel is sült, talán Pedro szerencsétlen esete az egyetlen, ami nem saját hibából adódó vereség.

0/5.

Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.

Válaszd ki a havi támogatás összegét

Válassz egy egyszeri támogatási összeget

Ft

Banki átutaláshoz szükséges adatok

Bankszámlaszám:
10300002-10606292-49020012

Cégadatok:
TOTALDAMAGE MEDIA KFT.
1037 Budapest, Jablonka út 83/a
Cégjegyzékszám: 01-09-179960
Adószám: 24743105-2-41



Szólj hozzá