The Ultimate Fighter Undefeated: Zuniga vs Smullen
MMA

The Ultimate Fighter Undefeated: Zuniga vs Smullen


Folytatódik a TUF legújabb évada.



Ez az epizód is ott kezdődik, ahol az előző abbamaradt: Ricky Steele mankóval jelenik meg a házban, a múlt heti győzelmét követő orvosi vizsgálat után. A jó hírrel kezdem, mert a filmekben is úgy szokták: nem tört el a lába, csak csúnyán zúzódott. Ennél sokkal nagyobb baj, hogy agyrázkódása is van, piszok érzékeny a fényre és a hangokra és nem mellesleg hasogat a feje. Eltelik egy-két nap és Cormier küldi el egy neurológushoz, mert ezzel nem lehet viccelni. Négy nappal később is folyamatosan napszemüvegben van. Kap MRI-t, ami bár nem mutat semmi különöset, a tünetek azonban aggasztóak, így a doki sajnos nem engedi harcolni egyelőre. Szívás.

Allan Zuniga 25 éves és Costa Ricán él. Anyukával, tesóval, unokahúggal egy fedél alatt, hátul a kertben egy folyó szó szerint zúg és Allannek van egy rakás teknőse, kígyója, kajmánja is. Tíz éve kezdett az mma-ba és azóta saját edzőtermet is nyitott. Tizenhárom győzelme van, a zöme tko/szub. Nem beszél angolul, úgyhogy nehézkes az edzés vele.

Az ír Richie Smullen nem máshol edz, mint az SBG-nél, Dublinban. Igen, Conor cimbije. Lakótársai majdhogynem suttogva beszélnek róla a konyhában, hogy mekkora ász a gyerek, aki közben egymaga ücsörög a kertben és farkasszemet néz a tűzzel. Mindössze három győzelme van és egy döntetlenje, ami ugyebár nem vereség. Igazi lábfesz-specialista, ennek köszönheti két győzelmét is, a harmadik pedig KO volt. A hétvégéit Dublintól egy órára, egy kisvárosban tölti anyjával, barátnőjével és a kislányukkal. DC szinte kizárólag a földön tudja elképzelni pártfogoltja győzelmét, erre is mentek a felkészülés során.

A sikeres bemérés után olyan stare down következik, amilyen rég volt: Allan csak mosolygott, Richie pókerarcot húzott fel. Aztán összeértek a homlokok és már úgy feszültek egymásnak, hogy DC választotta szét őket. Mindenki jól felspannolta magát.



És a dráma a köbön. Bemelegítés közben görcsbe állt Smullen jobb vádlija. De igen durván, azt mondja, ilyen komolyat még nem érzett. Eltolták fél órával a meccset, addig ezerrel masszírozták és melegítették Richie lábát. De semmi haszna, fél óra után sem tud ráállni El Presidente magasságos színe előtt. Nem tud harcolni, akárhogy akarna is. Dana és az okosok úgy vélik, a túlzott idegessége fizikai fájdalomban manifesztálódott. A bíró jelenti be, hogy Zuniga nyer, jut tovább és Miocic-ék, bár nem túl szépen, de behúzhatják második győzelmüket.

És nincs vége. Allan teljesen összeomlik. Annyira akart harcolni és annyira akarta a finisért járó bónuszt, hogy vigasztalhatatlanul zokog az öltözőben. Kell a zsé, de rettenetesen, elég valószínű, hogy hazaküldik. White, hogy megnyugtassa Zunigát, azt mondja, rendben kiütéssel nyert, övé a bónusz. Allan annyira kész van, hogy el kell neki magyarázni, mert elsőre nem is érti.
A jövő héten az utolsó páros, Tyler Diamond és Dulani Perry meccse lesz, a tét az elődöntőbe kerülés. Tyleren a TUF szeme: vajon Tyler elkeni végre Dulani, a ház ügyeletes trash talkerének száját? Perrynek épp a bejelentés utáni szembenálláskor lábadt könnybe az egyik szeme a napszemüveg alatt és ő meg szépen megtörölte. Ez elég hülyén jött ki, szóval teliberöhögte mindenki, élükön a mókamester DC-vel.

Hát a harcon kívül minden volt itt, kérem szépen, de – valljuk be - így is jókora űr tátong ebben az epizódban. Rég volt ilyenre példa, hát most újra megesett, sajnos. Na, majd a következő epizódban, egy hét múlva. Nézni kell mindenképp!

Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.

Válaszd ki a havi támogatás összegét

Válassz egy egyszeri támogatási összeget

Ft

Banki átutaláshoz szükséges adatok

Bankszámlaszám:
10300002-10606292-49020012

Cégadatok:
TOTALDAMAGE MEDIA KFT.
1037 Budapest, Jablonka út 83/a
Cégjegyzékszám: 01-09-179960
Adószám: 24743105-2-41



Szólj hozzá