„A Kölyök" pontozásos vereséget szenvedett a Bellator korábbi bajnoka, A.J. McKee ellen a PFL Madrid: van Steenis vs. Edwards 2 gálán, és az MMA-rajongóktól elég kemény kommenteket kapott a mérkőzésről írt cikkünk alatti kommenmezőben. Sokan azt írták – amit mi is észrevettünk –, hogy Ádám nem adott bele apait-anyait ebbe a mérkőzésbe, és ez vezetett ehhez a vereséghez. De voltak ennél sokkal személyeskedőbb, bántóbb kommentek is.
Nagyon jó lett volna, ha Ádám – underdogként – nyer, de valójában nem történt akkora tragédia, amilyennek sokan beállítják. Ádám nem volt komoly gondban a mérkőzésen egyszer sem, nem lett leütve, nem lett kiütve, nem lett feladásra kényszerítve. Mindössze annyi történt, hogy egy szoros meccsen kikapott a világ egyik legjobb pehelysúlyújától. De Ádámmal szemben nagyon magasak az elvárások, ami okozhat nagy csalódásokat.
Ádám (20–4) a YouTube-on, a legújabb videójában elmondta, hogy nagyon jól sikerült a felkészülése, élete formájában volt, és fizikailag erősebbnek érezte magát McKee-nél. Ami viszont fontosabb részlete a nyilatkozatának, hogy hogyan érezte az egyes meneteket. Mert úgy éreztük, a harmadikban sokkal többet bele kellett volna adnia, hiszen tudnia kellett, hogy vesztésre áll.
„Úgy érzem, hogy az első menet elment, de szorosan. A második menetet úgy éreztem, hogy az enyém, szorosan. A sarokban is 1–1-et mondtak a második menet után. A harmadikban viszont bejött egy takedown, amiből nem igazán tudott damage-t okozni, sikerült felállnom alóla, amire nagyon büszke vagyok, mert szerintem még nem is sikerült senkinek A.J. McKee alól felállni. Belülről én azt éreztem, hogy ez egy megosztott pontozás lesz. Hogy odaadják vagy neki, vagy nekem, esetleg döntetlen lesz, így éreztem belülről. Oda lehetett adni neki ezt a mérkőzést, attól függően, hogy ki mit néz. Ha úgy nézem vissza a mérkőzést, hogy nem nézem vissza a menetek közötti lassítást, akkor szorosabbnak éreztem, mint a lassításokat is nézve. De oda lehetett adni neki ezt a mérkőzést."
A baj az volt, hogy nem adott bele mindent a meccsen, és maradt üzemanyag a tankban – ezt ő maga is elismerte.
„Ha ott hagyok mindent a ketrecben, akkor szerintem meg is lett volna ez a mérkőzés. Azért nagyon fájó, hogy egy pici maradt bennem. Úgy érzem, hogy kondival jobban bírtam, mint ő, de nagyon kellett ellene figyelni. Ő egy nagyon kiszámíthatatlan, unorthodox fighter, fordított alapállású, nekem ő egy nehéz ellenfél. Aznap A.J. McKee volt a jobb."
„Mindenképp megyünk tovább"
A nagy kérdés most az, hogyan tovább innen. Ádám elmondta, hogy imádja az MMA-t, élvezi az edzéseket, szóval mindenképp folytatni fogja, egy-két meccset szeretne még idén, és nem gondolja, hogy ez egy csúfos vereség volt.
„Sokan már úgy írtak rám, hogy 'ugye nem hagyod abba?'. Azért legyünk a realitás talaján (nevet): az MMA-ban nagyon sokan kikapnak. Igazából Khabib Nurmagomedov van, aki veretlenül vonult vissza. A legtöbb bajnoknak 5-6-7 veresége van a karrierje során. Szóval mindenképpen megyünk tovább. Sajnos a barátom, Paul Hughes pont most kiesett a belfasti főmeccsről JJ Wilson ellen, 70 kg-ban, és én már jeleztem is, hogy beugranék április 19-re."
Borics Ádám: „lesznek változtatások a sarokban"
Sok kommentelő azt javasolta Ádámnak a cikkünk alatt, hogy cseréljen edzőt és/vagy csapatot. Ádám is olvassa a kommenteket, és reagált ezekre is, mondván, hogy nem az edzőjét, Peszlen Ferencet kell okolni azért, amiért kikapott.
„Lesz egy-két változtatás a sarokban. Ez a felállás a sarokban már nem fog működni. Sajnos sokan azért állítanak meg az utcán, hogy mondják, ne foglalkozzak a rossz kommentekkel. De ezeket a legtöbbször kamu profillal írják. És sokan bántják (Peszlen) Ferit is, pedig szerintem büszkének kéne lenniük arra, hogy ráteszi az életét arra, hogy a fiatal harcosokat segítse. Én is hálás vagyok neki. Sokat segített nekem is. És nem őt kell okolni, ez a mérkőzés elment, így alakult. Ha ott hagyok mindent a ketrecben, akkor ezt így is meg tudtam volna nyerni. De ez ilyen, nem mindig jön ki minden jól a ketrecben. Sokan leírnak, viszont szerintem ez egyáltalán nem a világvége. Egy szoros mérkőzés volt, a világ egyik top 66 kilogrammosával. Ezt senki nem veheti el tőlem."
Azt nem részletezte, hogy a csapatából ki(ke)t fog lecserélni, de azt hozzátette, hogy ez a vereség is csak motiválja, tudja, hogy ennél sokkal több van benne, és ezt elsősorban saját magának, a családjának szeretné bebizonyítani, másodsorban természetesen a Magyarországnak is. Végül pedig megköszönte mindenkinek a támogatást.
Alább megnézhetitek Ádám videóját, és ha van kérdésetek Ádámhoz a fentiekkel kapcsolatban, akkor azt tegyétek majd fel a Facebookon, a cikk alatti kommentmezőben.
Szólj hozzá