Borics Ádám 2027-ben súlycsoportot és becenevet is válthat, de előbb a PFL pehelysúlyú övét akarja megszerezni

Borics Ádám 2027-ben súlycsoportot és becenevet is válthat, de előbb a PFL pehelysúlyú övét akarja megszerezni


Hazánk elsőszámú MMA bunyósa, Borics Ádámmal „nagyinterjús" cikket készített a legnagyobb MMA szaklap, az MMAFighting, és mi most kivételesen egy az egyben fordítjuk nektek, hogy mi hangzott el benne!

Ádám ezen a pénteken Spanyolországban, a PFL madridi gáláján vívja az előmeccset A.J. McKee Jr. ellen, és ez akár az utolsó menetelése lehet a pehelysúlyú övért.

A 32 éves Borics ugyanis fontolgatja, hogy könnyűsúlyba lép fel, hogy megszabaduljon a „szigorúbb diétától”. McKee már korábban is meglépte ezt, harcolt 155 fontban, mielőtt visszatért abba a súlycsoportba, ahol a Bellatorban bajnok lett, de Borics nem számít arra, hogy „The Mercenary” sokkal nagyobb lesz nála a PFL ketrecében.
„Én is egy nagy 145-ös vagyok” – mondta Borics az MMA Fightingnek. „Már körülbelül négy éve gondolkodom azon, hogy felmenjek 155-re. Szerintem lehet, hogy ez az utolsó évem 145-ben. Nem könnyű nekem hozni a 145-öt, de neki sem.”

Borics 2022-ben kapott esélyt a Bellator övére, amikor pontozással kikapott Patricio Pitbulltól, és most azt reméli, hogy újra bekerül a címmeccs esélyesei közé, miután legutóbb, 2025 júniusában legyőzte Jeremy Kennedyt. Borics jelenleg 2–1-es mérleggel áll a PFL-ben, miután a Bellatorban 9–2-es rekordot hozott össze, többek között kiütésekkel olyan nevek ellen, mint Aaron Pico és Pat Curran.
„Egyszerűen több idő kell most már, hogy lemenjek pehelysúlyba, ehhez szigorú diéta kell” – mondta Borics. „De nem az a fajta srác vagyok, aki a felkészülési időszakon kívül össze-vissza eszik. Egyszerűen csak fejlődöm, érted? Minden évben több izmom van. Ha visszanézem a hat évvel ezelőtti meccseinket, kisebb voltam, ő is kisebb volt, de növünk. Felnőtt férfiak lettünk, szóval lehet, hogy a becenevemet is meg kell változtatnom [nevet].

„The Kid” most 32 éves, 23 profi MMA-meccsel a háta mögött, és úgy gondolja, hogy neki és McKee-nek már most a betöltetlen PFL pehelysúlyú címért kellene harcolniuk.
„Szerintem ez egy nagy meccs” – mondta Borics. „Ez a legnagyobb meccs, amit a PFL-ben kaphatok, és pontosan ezt akarom.”

Mivel ez most nem elérhető, a magyar veterán biztos benne, hogy pénteken kivívja a lehetőséget a címmeccsre.
„Szerintem ez a meccs eljuttat a címmeccsig” – mondta Borics. „Ha megverem A.J.-t, és ahogy tervezem, hogy megverem, akkor nagyon jó pozícióba kerülök.”

Miután a Bellatorban töltött első évében már versenyzett Európában — akkor Budapesten két befejezést is szerzett — Borics most tapasztaltabban tér vissza, és ismét Magyarországon készül, miközben arról álmodozik, hogy magyar zászlókat lásson lobogni a madridi Palacio Vistalegre arénában.

Borics sokáig a floridai Kill Cliff FC-nél edzett, de végül úgy döntött, hogy Magyarországon épít maga köré csapatot, Kami Barzini vezetőedző irányításával, miután „honvágya lett”. Emellett Európán belül is utazott plusz edzőtáborok miatt, többek között heteket készült McKee legutóbbi ellenfelével, Paul Hughesszal.
„Szerintem most profibb vagyok, mint valaha, és készen állok” – mondta Borics. „Most már minden rólam szól. Felépítettem a saját edzőtáboromat, így mindent céllal csinálok. Minden edzésnek megvan a terve, nem csak beállok egy birkózóedzésre és ugyanazt csinálom, mint mások. Mi specifikusan építjük fel a tábort.”

„Honvágyam volt. Hiányzott Európa, hiányzott az országom” – folytatta. „Szerintem azon a korszakon is túlvagyok, amikor csak darálni kellett folyamatosan. Rengeteget tanultam az Egyesült Államokban, és örökké hálás leszek a csapatomnak, a Kill Cliff FC-nek, Henry Hooft edzőmnek és mindenkinek. Magánélet szempontjából jó döntés volt. Az edzőtáboromon is akartam változtatni, mert úgy éreztem, nem tudom elérni, amit szeretnék, és szerintem ez egy nagyon jó választás volt. Azt mondhatom, hogy most boldogabb vagyok, és életem legjobb formájában vagyok.”




 










A bejegyzés megtekintése az Instagramon























 

Professional Fighters League (@pflmma) által megosztott bejegyzés





Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.

Válaszd ki a havi támogatás összegét

Válassz egy egyszeri támogatási összeget

Ft

Banki átutaláshoz szükséges adatok

Bankszámlaszám:
10300002-10606292-49020012

Cégadatok:
TOTALDAMAGE MEDIA KFT.
1037 Budapest, Jablonka út 83/a
Cégjegyzékszám: 01-09-179960
Adószám: 24743105-2-41



Szólj hozzá