UFC-rekordot döntött Khamzat Chimaev

Khabib 2.0 ismét rászolgált a hírnevére, TKO-val győzött az első menetben.

Khamzat Chimaev azzal robbant be a UFC-be, hogy edzőpartnerei Khabib 2.0-nak becézték, és ennek megfelelően mutatkozott be a promóciónál, idő előtti finissel sokkolt, egy súlycsoporttal feljebb a megszokottnál, középsúlyban.

A meccs után a hype-vonatát azzal fűtötte, hogy amolyan Khabibosan azt mondta, mindenkit szét fog csapni (smash everyone). Khamzat ezek után bevállalta, hogy 10 nappal később megint meccsel a UFC-ben. Egy esetleges győzelemmel UFC-rekordot dönt, ennyi idő alatt ritkán vállalnak meccset, még ritkábban győznek.

A veretlen Chimaev (8-0) ma éjjel Rhys McKee-t kapta ellenfélnek, aki picivel tapasztaltabb nála.

A meccsen Khabib 2.0 esélyt sem adott neki, pillanatok alatt felkapta, a levegőbe emelte, visszacipelte a sarkába, levitte a földre, és olyan Khabibosan hol fojtással, hol pedig brutális ground and pound-dal fenyegette.

Az ütéseket számláló gép 43-0-nál jelezte, hogy mennyit kapott Rhys, és mennyit Chimaev. A kommentátorok már ekkor azt a költői kérdést tették fel, hogy korai lenne-e a bajnok, azaz Kamaru Usman elé állítani Chimaevet.

Az egyoldalú dara közben szüntelenül ment tovább, a bíró végül a harmadik percben kegyelmezett meg Khamzat áldozatának, aki tehetetlen volt az egész meccs alatt.

Ezzel a győzelemmel történelmet írt a második Khabib, 10 nap alatt soha, senki sem nyert még meg két meccset a UFC modern érájában. Khamzatnak ez sikerült, úgy, hogy meg se izzadt.

A meccs utáni interjúban ismételte, magasabb szinten van a többieknél, és megenné reggelire nem csak Usmant, de a középsúly bajnokát is.

Két meccs alatt 2 találatot kapott, a mostani meccsen több, mint 80 ütést mért ellenfelére.