Moreno jól kezdte a mérkőzést, de a küzdelem előrehaladtával Royval egyre jobban tudta érvényesíteni az akaratát, így inkább azt lehetett érezni, hogy Royval dominálja a csatájukat. Az ötödik menet előtt mindkét sarok jelezte a harcosainak, hogy ezen a meneten áll vagy bukik a meccs, így a fáradtság ellenére extrém koncentrációra lesz szükség.
Az összecsapás az utolsó percig kiélezett volt, és annak ellenére, hogy nem volt idő előtti bejfejezés, a nézők nem panaszkodhattak.
Got the win on short notice 😤@BrandonRoyval wins the #UFCMexico main event by split decision! pic.twitter.com/wsYdXGxBZN
— UFC (@ufc) February 25, 2024
ÚJ KORSZAK A LÉGSÚLYBAN
A győzelem után Royval határozott üzenetet küldött a súlycsoport bajnokának, Alexandre Pantojának, aki néhány méterre a ketrectől figyelte az eseményeket.
„Én egy k*** gengszter vagyok. Én vagyok a legkeményebb ebben a súlycsoportban” – mondta Royval.
Minden bizonnyal a következő párosítás az Alexandre Pantoja-Brandon Royval lesz, azonban Moreno és Royval csatája jelenleg 1-1-re áll, így a jövőben számíthatunk még egy visszavágóra, amennyiben Moreno újra visszatér a győzelmekhez.
Új korszak kezdődik a légsúlyban, de vajon lesz-e még egy olyan domináns bajnoka a súlycsoportnak, mint amilyen Moreno vagy Figueiredo volt?
Szólj hozzá