Kiderült, hogy a UFC is komolyan érdeklődött iránta, és az is, mennyire volt erős Dana White-ék ajánlata, és kiderült az is, hogy Derrick Lewis lett volna az első ellenfele.
„Teljesen korrekt ajánlat volt” – mondta az The Ariel Helwani Showban. „Ha egymás mellé teszed a lehetőségeket: egy hatalmas crossover meccs Anthony Joshua ellen, komoly pénzzel – vagy egy UFC-s bemutatkozás. Derrick Lewis remek harcos, nagy név a szervezetnél, de nem az a kaliber, amit én kerestem. Jó első meccs lett volna az átálláshoz, de végül azt mondtam: inkább menjünk rá az Anthony Joshua elleni összecsapásra.”
Rico pontos összeget nem mondott, de elárulta, hogy a UFC-ben nagyjéból annyit keresett volna így az elején, amit a GLORY Kickboxingnál is megkeresett, szóval anyagilag nem lett volna értelme a váltásnak.
„Tényleg közel volt hozzá. Sokan írják az interneten, hogy a UFC biztos aprópénzt kínált – de ez egyáltalán nem igaz. Nagy tisztelettel álltak hozzám, és abszolút versenyképes ajánlatot tettek. De figyelembe véve, mit jelent számomra a küzdősport és mennyit kerestem a GLORY-nál, egyszerűen nem volt logikus lépés.”
A UFC-ben egyébként a kezdő fizu nem szokott magas lenni, még a PFL-ben is jobban lehet keresni, azonban ha valakiből szupersztár lesz, akkor csillagászati összegeket lehet keresni. Rico 36 éves, és 1–0-s profi bokszmérleggel néz szembe Usykkal, korunk legjobbjával, aki vitathatatlan nehézsúlyú világbajnok.
A mérkőzést május 23-án rendezik meg a gízai piramisoknál, Egyiptomban. Verhoeven korunk legjobb nehézsúlyú kickboxolója, 66–10 a mérlege.
Szólj hozzá