Majom a köszörűkövön… vagyis elindul a CM Punk-sztori
MMA

Majom a köszörűkövön… vagyis elindul a CM Punk-sztori


Most már tényleg.


Alig ért véget McGregor és Diaz émelyítően sűrű hype-időszaka, a UFC szépen csendben újabb babusgatásra érdemes pénzfát kezdett el locsolgatni. Az eddigiekhez képest picit bátortalanabbul teszik, de ez a körülmények ismeretében nem annyira meglepő.

A szóban forgó akció ezúttal Phillip Jack Brooks, alias CM Punk bemutatkozása a szervezetnél Mickey Gall ellenében. A buli indulását egy több részesre tervezett felszopóvideó, The Evolution of Punk címmel, melynek első epizódja már nézhető, itt van:



CM Punk ezek alapján egy szimpatikus faszi, aki keresi magát kicsit megkésve, ezért ment a UFC-be (?) Kiderül, hogy nem szeret inni és drogozni, kedves a rajongókkal, a csini felesége meg nem szereti, ha szétverik Punk orcáját. Edzésre is jár, és potenciális UFC bemutatkozás előtt vészesen későn próbálják rávenni, hogy tartsa fent a kezét, különben megetetik kesztyűvel. Egyébként hangulatos videó, jó alap a hype felépítéséhez. A folytatásra jósolok egy kis fejlődést… egyfajta mini Never Back Down-t. Szórakoztató lesz :)

Adott tehát nekünk egy ex-pankrátor aki 35 évesen, amikor a legtöbb bunyós már a visszavonulás szelét szagolja, ( hacsak nem vagy Dan Henderson) aláírt a UFC-nél. Sportszórakoztatás-karrierje igazán figyelemreméltó, 1999-ben kezdte és annak ellenére, hogy nem igazán testépítő-alkat, vagy feltűnő jelenség, a WWE egyik legjobban eladható karakterévé vált, miután a vidéki vurstlis pankrációtól indulva szépen végiglépdelt a ranglétrán. Ez mindenképpen szép teljesítmény. 2014-es szerződősét követően a UFC 203 gálán végre bunyózik is, váltósúlyban.

Ellenfele Mickey Gall (2-0-0). Ha nem hallottál a srácról attól a ténytől eltekintve, hogy már akkor CM Punkkal akart megküzdeni, amikor még csak felbukkant a Lookin’ for a fight- ban, nem veled van baj. Két profi és két amatőr győzelme van, ebből három hátsó fojtással. A 24 éves fickó igazán ügyesen mutatkozott be a UFC-nél, 45 másodperc alatt lefojtva szintén debütáló ellenfelét. A meccs után ismét CM Punkot kérte, meg is kapta.

Sokan háborodtak fel CM Punk jelenlétén az MMA vezető szervezeténél. Némi magyarázatot azért érdemel a dolog, bár a problémákat és az igazságtalanság kérdéskörét előttem sokan felvetették. Más értelmét nem látom, mint a WWE- nézőkkel dúsítani a UFC közönségét. Erre volt jó Conor McGregor szurkálódása a fecskenadrágban ugrándozó atléták irányába, vagy éppen Brock Lesnar visszatérése. A pankráció világában Brooks nagy név, rengeteg rajongóval, a UFC új tulajdonosai egy gálát bizonyára jó bevételekkel zárnak majd miatta. A 203 egyébként bunyóért rajongó társaimnak alapból sem lenne érdektelen. Íme a párosítások, a teljesség igénye nélkül:

Sipe Miocic vs Alistair Overeem
Fabrício Werdum vs Travis Browne
CM Punk vs Mickey Gall
Uriah Faber vs Jimmie Rivera


Hogy mit keres a Punk - Gall párosítás main cardon egy számozott gálán, nem minősíteném, mindenesetre ez a Gall gyerek egy zseni, így kell a második UFC- mérkőzésedet reflektorfényben vívni. Nem igazán tűnik annak a típusnak, aki képességei vagy promóciós értéke miatt lenne képes nagy karriert befutni, szóval ez ügyes húzás volt.

Bármennyire is véleményes ez az egész Brooks - sztori, remekül modellezi a hazai közönségnek, akiknek néha picit idegen a promóció-biznisz, hogy hogyan is keresnek a sporttal pénzt, mire jó a hype, ki mitől fut be. Ez a konkrét eset érdekes recept. Fogtak egy használható bunyóst, meg valakit, aki egy teljesen másik, de óriási nézőbázisú iparban már sztár, végül némi csipkedés és hype után összeeresztik őket. A UFC tulajdonosai nem bukhatnak ezen. Elég idő telt már el ahhoz a CM punk leigazolása óta ahhoz, hogy a háborgás ne legyen jelentős. Akárki is nyer, a PPV számok mindenképpen jobbak lesznek, mint amit a main card alapból el tudott volna adni. Ha Gall nyer, mennybe megy, kaphat lóvésabb meccseket, mindig ő lesz az, aki helyére rakta a pankrátort. Ha meg CM Punk, stabilizál nézőként egy jelentős számú WWE-rajongót, aki pörköltszaftos atlétában mondhatja majd a lakókocsijából, hogy „Megmondottamén, hogy igazi a pankrácijó.” A szervezetnek tökmindegy, mert ezek a csávók innentől kezdve visszaviszik a sörösüvegeket és abból vesznek PPV-t. Mindenki boldog.

Jó, kivétel mindig akad. Például azok a bunyósok, akik épp a szamárlétrán botladoznak a csúcs irányába a saját orrvérükön csúszkálva, meg persze a hardcore MMA - rajongók. Lássuk be, egyikünknek sem vágya egy Undertaker vs The Rock a main cardon, sem pedig az, hogy Randy Orton RKO - val nyomorítsa nekünk itt Arlovskit. (Lelki füleitekkel most hallgassátok, ahogy ezt Bruce Buffer bekonferálja és próbáljatok nem röhögni.)

Nem Lesnar vagy CM Punk az első, aki pankrációból az MMA fele kacsintgat és fordítva. Az egykori nagy visszhang és felháborodás annak köszönhető, hogy bár Brooks ismert, nagy nézőközönséggel rendelkező név, teljesen szűz a mérlege, és nulla az ismeretes küzdősport múltja. Állítólag keményen dolgozik Rener Gracie - vel a jiu-jitsu képességein és a kempóhoz sem analfabéta. Mondhatnád, hogy ennyi erőből akár Te is kaphatnál UFC-szerződést. És igen… kaphatnál, csak te nem vagy CM Punk, miattad senki sem vesz a UFC-től semmit anyukádon kívül. Ilyen egyszerű a képlet.

Van ennek az érmének azonban egy másik oldala is. Amikor ismert UFC-s arc megy a WrestleMania- gálára bohóckodni. A saját tárcájukat növelik, nyilván a UFC is leveszi a sápját, a WWE- ben lesz egy kis szín. A nézőszámukat valószínűleg nem pumpálja agyon, egy nyakasabb küzdősport-rajongó nem fog Ronda Rousey miatt WWE-t sasolni. Mégis volt pankrációban fellépő fighterre a kisasszonyon kívül is példa, például Ken Shamrock vagy Quinton „Rampage” Jackson. Felreppentek pletykák McGregorról és Paige Van Zantról is.

Ha ez történik, az már talán károsabb. Gondolok itt arra, hogy mifelénk az MMA ismertsége eléggé rosszul áll, és gyakran félreértik a népek. Amikor Rousey elment WWE-be ripacskodni, én személy szerint lábrázást kaptam, mert ennyi elég volt ahhoz, hogy az emberek keverjék a két sportot. Nehéz hibáztatni őket. Rondával tele volt alapvetően a mainstream média, az emberek kezdték érteni, hogy ki a lány és mit csinál, erre ezzel a húzással teljes zavart okozott a fejekben. Én arra sem vennék mérget, hogy nem rontott a sport hitelén ott, ahol ismerik az MMA - t.

Szóval ez van… ha akarjuk, ha nem, néhány ponton összeér majd az MMA és a pankráció, hisz az ilyen szervezetek bevételeit nem (csak) a rajongó, hanem az úgynevezett néző dobja meg… a néző pedig mindegy, hogy honnan jön, mit csinál. A pénze pont annyit ér, mint a tiéd vagy az enyém. Lesz tehát nekünk egy UFC 203 gálánk WWE-sztárral a main cardon… de ne feledkezzünk előtte augusztus 27.-ről sem, mert az igencsak izgis lesz a maga Condit-Maia, Pettis-Oliviera, Van Zant- Rawlings (nem keverendő Seth Rollins nevével, az egy másik műsor lenne) párosításaival.


Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.

Válaszd ki a havi támogatás összegét

Válassz egy egyszeri támogatási összeget

Ft

Banki átutaláshoz szükséges adatok

Bankszámlaszám:
10300002-10606292-49020012

Cégadatok:
TOTALDAMAGE MEDIA KFT.
1037 Budapest, Jablonka út 83/a
Cégjegyzékszám: 01-09-179960
Adószám: 24743105-2-41



Szólj hozzá