Luke Rockhold: Chimaev jól tette, hogy nem vállalt ellenem bunyót
MMA

Luke Rockhold: Chimaev jól tette, hogy nem vállalt ellenem bunyót


Luke Rockhold, a UFC egykori középsúlyú bajnoka idén visszatér egy nagyobb kihagyás után, amit Jan Blachowicz kiütést érő ütéseinek "köszönhet".

A 37 éves fighter azt nyilatkozta, hogy a UFC felajánlotta neki, hogy küzdjön meg Chimaevvel, és míg ő igent mondott, a veretlen svéd harcos elutasította ezt az ajánlatot, mondván, hogy váltósúlyra szeretne koncentrálni (Chimaevnek már volt meccse középsúlyban, ott is idő előtti finissel nyert).

Ennek következtében Rockhold megkapta Stricklandet, de végül ebből sem lett semmi, így most a Paulo Costa vs. Luke Rockhold meccs van kitűzve a UFC 277-re.

Rockhold 2017-ben nyert utoljára, ami akárhogy is számoljuk, 5 éve volt. Ennek ellenére nagy önbizalomról árulkodnak szavai:
“Nem azért vagyok itt, hogy barmokkal bunyózzak. Engem a kihívás hajt, olyanokkal szeretnék bunyózni, akik már bizonyítottak. Sean Strickland egyáltalán nem volt motiváló számomra. Paulo a legjobbak ellen harcolt, csak kár, hogy egy kibaszott idióta. Khamzat egyébként nem vállalta a meccset ellenem. Szerintem jobban is járt így."

Azt hozzá kell tennünk, hogy "Borz" azt mondta, még egyáltalán nem végzett a középsúllyal, sőt, itt is bajnok szeretne lenni egy szép napon, csak először a váltósúlyt hódítaná meg. Nagyon jól menetel a célja felé, 4 UFC-s meccs után megkapta a harmadik kiemeltet, Gilbert Burns-t, akit pontozással győzött le, az év eddigi legjobb mérkőzésén, április 9-én. Egy nyert meccsre van a címmérkőzéstől, de az is lehet, hogy a legközelebb címmeccset kap.

Rockholdra nagyon ráfér már egy győzelem. Nagy név még mindig, de két meccses vereségszérián lovagol, nem is olyan kis arccal...

Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.

Válaszd ki a havi támogatás összegét

Válassz egy egyszeri támogatási összeget

Ft

Banki átutaláshoz szükséges adatok

Bankszámlaszám:
10300002-10606292-49020012

Cégadatok:
TOTALDAMAGE MEDIA KFT.
1037 Budapest, Jablonka út 83/a
Cégjegyzékszám: 01-09-179960
Adószám: 24743105-2-41



Szólj hozzá