Jon Jones a UFC félnehézsúlyú mezőnyének valaha élt legdominánsabb alakja, sokak szerint ha nem veszíti el a kontrollt önmaga felett, akkor az elmúlt két-három évben a drog/alkohol/dopping ügyei helye a szervezet, vagy akár az MMA legnagyobbjává válhatott volna. Jones július 29-én tér vissza a UFC 214 főmeccsén, mikor is a jelenlegi bajnok Daniel Cormier ellen próbálja visszaszerezni korábbi bajnoki címét. A címmérkőzés előtt durván egy héttel Jones megkapta Roberto ‘Tussa’ Alencar-tól BJJ kék övét, azt ígérte Jones, hogy egy aranyat is felcsatol mellé a UFC 214 után.
Jones masszív birkózó háttere mellett 2013-ban kezdett jitsuzni a Gracie Barra New Mexico csapatában. Akkor azt mondta, hogy roppant izgalommal tölti el ez az új út, mely során a gyengeségeit lesz képes kigyomlálni a játékából. Már akkor jelezte, hogy a fekete öv a cél számára. Tussa mester azonban nem állt be azon, kritikákkal illetett edzők sorába, akik UFC-, vagy más szervezeteknél tündöklő sztároknak a "hagyományos" folyamatot felgyorsítva, idejekorán adnak magasabb övfokozatot. Jones számára 2013 után most jött el a pillanat a fehér öv után váltani kékre, annak ellenére is, hogy azt megelőzően már olyan fekete öves harcosok esetek áldozatául a ketrecben, mint Lyoto Machida, vagy Vitor Belfort. Roberto ‘Tussa’ Alencar szimpatikus gondolatmenete:
Neki is (Jones) meg kell szereznie, ki kell érdemelnie a kék övet. A legfontosabb, hogy a Jiu Jitsu alapvető esszenciáját, alapelvét értse meg, a szabályokat, a filozófiát, ami mögötte húzódik. Ez időbe telik, melyet rá kell áldoznia Jon-nak is. Nem adhatom neki az övet csak azért, mert ő Jon Jones. Én kötöttem fel rá a fehér övet, mert sosem edzett kimonóban még. Lehet, hogy képes volt lefojtani és kopogtatni fekete öves versenyzőket, de ettől ő még nem vált fekete öves jitsussá. Azt akarom, hogy dolgozzon, hogy GI-t vegyen fel és eddzen, ugyan úgy, mint a többi növendékem. Nem lenne fair a többi diákkal szemben, akik 1-2 évet is dolgoznak a kék övért, hogy Jones pusztán a neve miatt előttük szerezze azt meg. Ez az én filozófiám, melyet Jon elfogadott és tiszteli azt.
Szólj hozzá