Az előmeccsen Justin Gaethje azzal a Rafael Fizievvel csapott össze, aki a meccsről kézsérülés miatt kieső Dan Hooker helyére ugrott be, megmentve ezzel a gálát. Ez egy visszavágó volt, az elsőt is "The Highlight" nyerte meg többségi pontozással, és most is az amerikai keze lendült a magasba.
Dana White a UFC 313 után bejelentette, hogy a mérkőzés kiérdemelte az Est Mérkőzése különdíjat, így mindkét fighter 50 ezer dollárral lett gazdagabb. A mérkőzés mind a 15 perce izgalmas volt, ahogy azt Justinnál már megszokhattuk, és rendesen el voltunk kényeztetve.
A második menetben az amúgy is forró hangulatra Justin egy gyönyörű felütéssel tett rá még egy lapáttal, amivel kis híján idő előtt nyerte meg a mérkőzést:
JUSTIN GAETHJE KNOCKS DOWN RAFAEL FIZIEV IN THE SECOND ROUND!!!! #UFC313pic.twitter.com/Nvf4HcL9Rl
— Championship Rounds (@ChampRDS) March 9, 2025
Gaethje az Octagon-interjújában elmondta, hogy Fiziev világszínvonalú fighter, és ügyesen váltott taktikát az első bunyójuk óta. Hozzátette, biztos benne, hogy eltört a keze, és hogy büszke arra, hogy az Egyesült Államokat képviselheti ebben a kőkemény küzdősportban. Nem hívott ki senkit, a UFC-re bízza a döntést, hogy mi lesz legközelebb. Egy inspiráló mondat is elhagyta a száját:
„Szerettem volna bebizonyítani, hogy bármilyen mélyen is vagyunk, vissza lehet jönni belőle. Én legalábbis ezt megtettem. De ezt mindenkinek meg kell tennie. Erre tanítottak a szüleim, és remélem, te is ezt tanítod majd a gyerekeidnek."
Tiszteletet érdemel Fiziev is, aki 12 napos határidővel vállalta a mérkőzést, hozta a súlyát profin, és ilyen jól teljesített a világ egyik legjobbja ellen.
Szólj hozzá