A veretlen (32-0, 1 döntetlen) nehézsúlyú bajnok a Deontay Wilder elleni trilógiája megnyerését követő Dillian Whyte elleni KO-s győzelme után jelentette be, hogy kész, ennyi volt, visszavonul. Nem lett volna jó, ha ez így marad, hiszen még nem öregedett ki, mindössze 34 éves, és legyőzhetetlennek tűnik.
Szerencsére a "Cigánykirály" nem tartotta magát túl sokáig az áprilisi bejelentéséhez, ugyanis most derült ki, hogy december 3-án Derek Chisora lesz a következő ellenfél, akivel farkasszemet néz a szorítóban.
A mérkőzést Londonban rendezik, ahol Fury a WBC világbajnoki övét és a veretlenségét teszi kockára.
Chisora mérlege inkább hasonlít egy profi MMA-s mérlegéhez, mintsem egy profi ökölvívóéhoz. Akár a boksz Nate Diaz-ának is hívhatnánk, 33 győzelméhez ugyanis 12 vereség társul, ami nagyon sok. Az utóbbi 4 mérkőzéséből mindösszesen 1-et tudott megnyerni, Kubrat Pulev-et (29-3) mattolta júliusban pontozással, aki azért egy jó nagy skalp.
Egyszer már Fury is legyőzte, méghozzá 2014. novemberében, tehát nagyon kevés esélyt látunk arra, hogy itt Chisora nyer.
Azonban amikor egy ekkora underdog feszül neki valakinek, benne van a pakliban, hogy valami világmegváltó dolog történik, és az esélytelen sokkolja a világot, szóval mi ezért imádjuk az ilyet. Egyáltalán nem bánjuk tehát, hogy Fury nem Andy Ruiz-zal vagy Anthony Joshuával, esetlen Usyk-kal mérkőzik, de azért reméljük, erre is sor kerül majd most, hogy visszatért a Cigánykirály.
Szólj hozzá