Erősen alulmúlta az elvárásokat a UFC 251 hypemeccse
MMA

Erősen alulmúlta az elvárásokat a UFC 251 hypemeccse


A UFC 251 agyonhypeolt főmeccsén a BMF bajnok Jorge Masvidal csapott össze a váltósúlyú bajnokkal, Kamaru Usmannal. Mindkét bunyós nagyot kockáztatott, Masvidal 6 nap alatt vállalta be a meccset és a fogyasztást, ami Usman-nak is rizikós, hiszen egy új ellenfélre kellett felkészülnie.

Harapni lehetett a feszültséget.



Masvidal rúgásokkal talált be a váltósúlyú bajnoknak, szépen elhajolt az ütései elől, de tizenvalahány másodperc alatt levitte őt a földre Usman. Jorge kiszabadult a szorításából és ismét az ő terepén harcolhatott, ez pedig az álló bunyó. Kamaru ismét nekiállt birkózni vele, ami pedig az ő terepe, Tyron Woodley-t is simán lebirkózta 5 meneten át.

Jorge megint kiszabadult, de bal szemöldöke sajnos egy kicsit megsérült egy véletlen összefejelésnél. Irtó izgalmas volt a meccs, Usman leállt vele bokszolni, de 20-al több találatot szedett be.

A másodikban Usman ismét rátehénkedett Masvidalra, nyomva őt a ketrec falának, de a szétváláskor betalált egyet Jorge-nak, akinek még egy sérülés lett a fején, megint egy összefejeléstől. Usman Conor McGregor-fél vállasokkal is próbálkozott nem egyszer. Nem járt akkora sikerrel, mint az ír, de azért effektív volt.

A végén szép boksz volt, Masvidal valamit odaszólt Usmannak, de nem tudni, mit. A szünetben látni lehetett, hogy Usman-nak van jobb kondija, ami nem meglepő azt nézve, hogy Gamebred mindössze 6 napot készülhetett.

Az idő mindenképp Usmannak kedvezett, ő volt a frissebb, 5 menetet pedig senkinek sem kívánunk 6 napos felkészülési idővel. A harmadik közepén Jorge bekapott egy ütést a köldöke alá, szünetelt a bunyó, Masvidal sok időt felhasznált arra, hogy kipihenhesse magát, de basszus – megérdemli, még akkor is, ha nem volt mély az ütés annyira.

Nagy földrevitel a Nigériai Rémálomtól a menet vége előtt 1 perccel. A bajnok domináns pozícióban fejezte be ezt a felvonást, majd mosolygott a sarkába induló Masvidalra. Látszott az erőfölénye.

A negyedikben végre volt megint álló bunyó, de ez sem tartott sokáig, Usman jött a rettentően unalmas, de effektív "ketrecnek szorítom az ellenfelem, és taposom a lábfejét" taktikájával. Ez van.

Eljutottunk az ötödik menetig, a BMF bajnok meglepően friss ahhoz képest. Rövid állóharc után ismét a hátára fekteti Usman. Kamaru fojtotta Jorge-t, de nem  jött össze neki a submission. Az utolsó 30 másodpercet meghúzta Masvidal, megpróbálkozott egy repülő térdessel, de Ben Askren 5 másodperces kivégzése, Nate Diaz leverése után az újabb nem jött össze neki az újabb csoda.

A végén a felek kibékültek, és ezt nagyon jó érzés volt látni.

Így viszont mindketten megtarthatták a címüket: Usman-nál maradt a váltósúlyú öv, a BMF öv meg Masvidal-nál, hiszen Usman nem BMF-ként bunyózott.

Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.

Válaszd ki a havi támogatás összegét

Válassz egy egyszeri támogatási összeget

Ft

Banki átutaláshoz szükséges adatok

Bankszámlaszám:
10300002-10606292-49020012

Cégadatok:
TOTALDAMAGE MEDIA KFT.
1037 Budapest, Jablonka út 83/a
Cégjegyzékszám: 01-09-179960
Adószám: 24743105-2-41



Szólj hozzá