Az MMA Fighting újságírója, Damon Martin bírósági dokumentumok alapján megerősítette, hogy Poiriert helyi idő szerint vasárnap este tartóztatták le, majd este 10 óra után szabadon engedték. A letartóztatás pontos körülményei és az azt megelőző események egyelőre nem ismertek, szóval nem tudni, pontosan mit csinált Dustin.
Azt érdemes tudni, hogy Georgia államban a nyilvános ittasság akár egy év szabadságvesztéssel, legfeljebb 1000 dolláros pénzbírsággal vagy mindkettővel büntethető. A 37 éves, visszavonult MMA-harcos hétfő reggel már meg is jelent első bírósági meghallgatásán.
„A Gyémánt" hétfőn ezt az üzenetet osztotta meg Instagram-sztorijában:
„Szeretlek titeket. Dolgozom magamon.”
Poirier 2025 júliusában vonult vissza, miután a „BMF” övért csapott össze régi riválisával, Max Holloway-jel egy főmérkőzésen. Holloway egyhangú pontozással győzött, Poirier pedig a mérkőzés után letette a kesztyűit, jelezve, hogy utoljára lépett ketrecbe. Profi pályafutása során 41 mérkőzésen 30 győzelmet, 10 vereséget és 1 no contestet jegyzett, megszerezte az ideiglenes könnyűsúlyú bajnoki címet, valamint három alkalommal is harcolt a vitathatatlan bajnoki övért.
Poirier kiemelkedő UFC-karrierje során kétszer is legyőzte Conor McGregort, és olyan nevek ellen aratott győzelmet, mint az újdonsült könnyűsúlyú UFC-bajnok Justin Gaethje, vagy a korábbi könnyűsúlyú UFC-bajnokok, Eddie Alvarez és Anthony Pettis. Bár többször beszélt arról, hogy hiányzik neki a versenyzés, egyetlen alkalommal sem utalt arra, hogy visszatérne a versenyzéshez.
Szólj hozzá