Az MMAFighting-nek adott egy interjút, amelyben elmondta, "megjavíthatja az életét" ezzel a meccsel.
„Még engem is meglepett, mekkora felhajtás van a meccs körül. Ez akár a megváltást is elhozhatja számomra. Rengetegen fogják nézni. Rashad Evans sem a UFC-ben, hanem az Eagle FC-ben mászott ki az öt meccses vereségszériából. Nyilván ott nem nézték annyian, de akkor is győzött. Most nekem is megadatik ez a lehetőség."
Silva és Sonnen kétszer is összecsapott a UFC-ben. Az első, 2010-es mérkőzésük olyan legendásra sikeredett – Sonnen hatalmas underdog létére kis híján megverte Silvát –, hogy hamarosan beiktatják a UFC Dicsőségcsarnokába.
Mindkét meccs a középsúlyú bajnoki címért ment, és Sonnen mindkettőt elvesztette, a visszavágót TKO-val. 2-0 tehát az állás köztük, és ugyan a boksz nem MMA, azért sokat számít ez is.
„Tudom, hogy azt a két vereséget nem feledtetné, ha győznék, de egy kicsit kevésbé fájnának."
Chael sosem tudott bajnok lenni a UFC-ben, és más sportokban is mindig a második lett (birkózásban van egy vb ezüstérme), ami frusztráló, ezért mondja, hogy ez most egy nagy lehetőség a számára.
Silva egyébként 49 éves, Sonnen pedig 47. Jóban vannak egymással, ez meglátszott a fészoffon is.
Anderson Silva gave Chael Sonnen a rose after their faceoff 🌹😁 pic.twitter.com/L429enZEd1
— MMA Fighting (@MMAFighting) June 13, 2024
Szólj hozzá