Szexelni vagy nem szexelni meccs előtt? Kérdőív!

Szexelni vagy nem szexelni meccs előtt? Kérdőív!


Töltsétek ki, szakdolgozathoz lesz, és természetesen anonim.


Olvasónk, Csonka Viktor végzős testnevelő-edző szakos hallgató egyedi témában írja a szakdolgozatát: azt szeretné felmérni, hogy a hazai kontakt sportot űzők dugnak-e meccs előtt vagy sem, és hogy érzik, ez milyen hatással van a teljesítményükre a mérkőzésen. Viktor megkért minket, hogy toljuk meg egy kicsit a kutatását az olvasók felé, és mivel a bunyónál csak a szexet tudományt szeretjük jobban, nyilván a segítségére is siettünk. Mielőtt jönne a kérdőív, jöjjenek Viktor sorai a vizsgálat kapcsán.
„A szexuális aktus szubjektív hatása a sportolók mentális felkészülésére kontakt sportok esetében”

Mikor elkezdtem versenyszinten is érdeklődni a sport iránt, megfigyeltem az egyes szokásokat, rituálékat, melyeket az emberek meccs előtt végeznek. Legyen szó egy hajviseletről, egy keresztvetésről, a lényeg, hogy a sportoló minden alkalommal ragaszkodik a szokásaihoz. Ez nagyon sok helyen megfigyelhető, az amatőr sporttól kezdve egészen a profi, világszínvonalú sportolókig.

A komoly versenyzőknek rendkívül fontos az a tény, hogy a megmérettetés pillanatában minden a helyén legyen. Beszélhetünk itt egészségi állapotról, formaidőzítésről, mentális felkészülésről, stresszről, illetve akár a szexuális kielégülésről. A mérkőzést megelőző napokban végzett szexuális aktust nem feltétlenül nevezném rituálénak. De biztos vagyok benne, hogy a komoly sportolóknál már rutinszerűen be van állva, hogy a nagy megmérettetés előtt a szexből mikor, mennyit és hogyan kell végezni.

Számos pletykát és híreket lehet olvasni, hallani a sport világából, de egyértelmű választ még mindig nem kaptak a sportolók arra a kérdésre, hogy: A szexuális aktus pozitív, vagy negatív irányba változtatja meg egy sportoló teljesítményét? Erre szeretnék választ kapni a szakdolgozati kutatásom végére.

A kontakt sportokat azért jelöltem meg a szakdolgozatom címében, mert véleményem szerint ezekben a sportágakban jobban befolyásolja a versenyzőt, hogy mennyire feszült, milyen idegi állapotban van, illetve hogy szexuálisan kielégült-e. Aki valaha is versenyzett komolyabb szinten, az tudja, hogy egy bizonyos szint után egy adott versenyszituációnak a kimenetele 70-80%-ban fejben dől el. Ebből a szempontból is fontos lehet, hogy a sportoló milyen idegi, érzelmi állapotban érkezik a meccsre. Amikor egy szituáció a másodperc töredéke alatt zajlik le, nem mindegy, hogy a versenyző mennyire feszült, mennyire kipihent, mennyire stresszel. Véleményem szerint egy aktus nagyban befolyásolhatja, hogy a versenyző milyen mentális állapotban kezdi meg a mérkőzést.

A kutatásomat kérdőívvel szeretném elvégezni. Fontos számomra, hogy a sportolók véleményét tanulmányozhassam, hiszen a versenyző saját maga tudja eldönteni, hogy kielégülten vagy kielégületlenül teljesít jobban. Csak reménykedni tudok abban, hogy a sportolók nem fogják szégyellni a válaszukat. Magyarországon nem sok hasonló kutatásról hallottam, ezért is választottam végül ezt a témát, mert igazán nagyszerű lenne, ha olyan eredménnyel tudnék előállni, melyet később a nagyobb szakemberek is felhasználnak.

Alapvetően nem arra vagyok kíváncsi, hogy hány gólt dobott, esetleg győztes meccset, versenyt tudhat-e maga mögött a versenyző. Engem az érdekel, hogy a sportoló saját bevallása szerint jobban érezte-e magát a versenyszituációban, önmaga véleménye szerint jobban ment-e a játék, esetleg elérte-e a flow zónát. Kutatásom végére olyan eredményre számítok, mely szerint a feltett kérdésre a válasz teljesen egyénfüggő, de egyértelműen van valamilyen hatása a mentális felkészülésre. Akár pozitív, akár negatív. Remélem hogy így is lesz és a jövőben a kutatásom segíthet a sportolók mentális felkészülésében. Kontakt sportok közé tartozik minden olyan sportág, amelyben a játék elkerülhetetlen része, hogy az ellenfelek heves, időnként kemény fizikai kontaktba kerüljenek egymással, a szabályok betartásával, illetve azok áthágása nélkül. Például kézilabda, rögbi, amerikai futball, küzdősportok, vízilabda, stb. A labdarúgás, úszás, szertorna és hasonlók pedig NEM tartoznak a kontakt sportok közé.

Mindenkinek előre is köszönöm a segítségét!

A kérdőívet itt lehet kitölteni, öt perc az egész, és még egyszer: anonim. Hajrá!


Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.

Válaszd ki a havi támogatás összegét

Válassz egy egyszeri támogatási összeget

Ft

Banki átutaláshoz szükséges adatok

Bankszámlaszám:
10300002-10606292-49020012

Cégadatok:
TOTALDAMAGE MEDIA KFT.
1037 Budapest, Jablonka út 83/a
Cégjegyzékszám: 01-09-179960
Adószám: 24743105-2-41



Szólj hozzá