Kyoji Horiguchi lelépett a UFC-ből, a RIZIN-nél folytatja
MMA

Már meg is van első ellenfele a japán szervezetnél: Yuki Motoya.

Kyoji Horiguchi hazatér. A légsúlyú japán "Szupernova" szerződése lejárt a UFC-nél, és annak ellenére, hogy sikeres volt a szervezetnél, illetve éppen hárommeccses győzelmi szériában is volt, a promóció nem hosszabbította meg az együttműködést.

Horiguchi így a dinamikusan fejlődő, de még mindig elég freakshow-szagú hazai RIZIN-hoz írt alá, ahol debütáló meccsét már be is jelentették: április 16-án vívja majd Yuki Motoya ellen.

Horiguchi (18-2) a UFC-ben mondhatjuk, hogy rendkívül jól szerepelt. Nyolc meccséből mindössze egyet veszített el, azt is a jelenlegi bajnok ellen. Demetrious Johnson a UFC 186-on kopogtatta 2015 áprilisában. Azóta Kyoji Chico Camus, Neil Seery és Ali Bagautinov ellen volt sikeres.

Mostani ellenfele, Motoya (18-4) is elég jó szériát tudhat magáénak, hiszen az utolsó 11 meccsét megnyerte. Utoljára decemberben, a RIZIN harmadik gáláján diadalmaskodott Allan Nascimento ellen megosztott pontozással.

Támogasd a munkánkat, mert ezzel segítesz!

Mi naprakészen tartunk a UFC és más küzdősportok, harcművészek fontos híreivel kapcsolatosan, Te pedig most segíthetsz, hogy ezt még sokáig csinálhassuk.

Legyen az kicsi vagy nagy mértékű támogatás, egyszeri vagy rendszeres, mi nagyon hálásak leszünk és nagyra értékeljük, hogy hozzájárulsz a TOTALDAMAGE Magazin jövőjéhez.