Jerome LeBanner, Lungu Sándor, Gilbert Yvel, Mighty Mo! Nyitott súlyú RoadFC 47!
MMA

Openweight, azaz bárki-bárki ellen tornát csinál idén a Road FC.

A május második szombatján kezdődő tornán magyar ajkú harcos is szerepel majd.

Az egykori Pride veterán Lungu Sándor a jelenkor talán egyik legőrültebb és látványosabb nehézsúlyúja, Chris Barnett ellen kezdi meg a szereplést

Melynek végén akár még egy 2014 telén történt meccse visszavágójára is sor kerülhet.

Sándor ugyanis egyetlen percet sem adott Siala Siligiának, akit Mighty Mo néven talán jobban ismerhetünk.

Az MMA világába hét évnyi távollét után tavaly ősszel visszatérő Jerome LeBanner is meghívást kapott a tornára, egy helyi nagyember Lahan Wu ellen szerepelhet.

A Lungu Sándorhoz hasonlóan Pride veterán Gilbert Yvel is már csak nagyobb szünetekkel harcol, mégis belement a visszatérésbe, Mighty Mo ellen megy majd, harmadik meccsén 2012 márciusa óta.

A nyolcfős torna negyedik duója egy igazi freakshow lesz, ugyanis a csodás, Aorigele névre hallgató mindössze 23 éves kínai súlya… 356 font. 6-3 a mérlege. Bob Sapp ellen is volt már meccse, mely Sapp utolsó MMA szereplése is volt. (pénztárca függő, meddig)

Aorigele riválisa egy 0-3 ember, a dél-koreai Jae Hoon Kim lesz. Mérlegének komolyabb elemzésébe ne is menjünk bele.

A Freakshow vonalon maradva, tegnap az is bejelentésre került, hogy Gabi Garcia is készen áll karrierje során először a Rizin szervezeten kívül harcolni(egy shootboxing meccse volt már máshol).

Gabi lehet nemkívánatos lett japánban, a tavaly év végi rettenetes balhéja miatt, mely során csak alig 25 fonttal tévesztett súlyt tervezett ”meccsére” valami helyi nyugdíjas ellen.

Ellenfele Veronika Futina lesz majd, aki most debütál a sportban, de négyszeres orosz hand-to-hand bajnok.

Enyhe intrika az, hogy Veronika épp Gabi egykori partnereivel edz.